Son Güncelleme:
15/10/2019 - 11:28

EasyChair'e kaydolmak ve bildiri özetinizi yüklemek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz:

1- Aşağıda 34. UDK için verilen bağlantıya tıkladıktan sonra eğer hesabınız varsa kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapınız:

https://easychair.org/conferences/?conf=34udk

2- Bir EasyChair hesabınız yok ise, "create an account" ifadesine tıklayarak bir hesap oluşturmaya başlayınız.

3- Açılan bağlantıda "Ben robot değilim" ifadesini onaylayarak "Continue" butonuna tıklayınız.

4- Ad, soyad ve e-posta bilgilerinizi giriniz ve "Continue" butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

5- Aşağıdaki açıklama, EasyChair üyelik başvurunuzun başarıyla alındığını bildirir. Formda vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen onay mailindeki bağlantıya tıklayarak devam ediniz.

6- Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfada öncelikle "I agree to EasyChair Terms of Service" kutucuğunu işaretleyiniz. Daha sonra sırasıyla; ad, soyad, kurum, ülke, (mevcut ise) kişisel web sitesi bilgilerinizi giriniz. Formun alt kısmında, sitede kullanmak üzere belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz beklenmektedir. Belirleyeceğiniz şifre en az bir harf olmak üzere en az altı karakterden oluşmalıdır. 

7- Üyelik adımlarını başarıyla tamamladığınızı gösteren aşağıdaki sayfadan sonra, kurultaya özetinizi göndermek için bu bağlantıya tekrar tıklayınız: 

https://easychair.org/conferences/?conf=34udk

8- Bağlantı sizi aşağıda gördüğünüz giriş sayfasına tekrar yönlendirecektir. Biraz önce almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak tekrar giriş yapınız.

9- Sonrasında karşınıza çıkan sayfada gördüğünüz "enter as an author" ifadesine tıklayarak ilerleyiniz.

10- Özetinizi yükleyeceğiniz ve bilgilerinizi gireceğiniz sayfa aşağıdaki gibidir. Yazar bilgilerini (sırasıyla; ad, soyad, e-posta, ülke, kurum ve mevcut ise websitesi) kutucuklara yazdıktan sonra bu özete dair EasyChair'den e-posta almak istiyorsanız sistemin zaten sizin için seçmiş olduğu "corresponding author" ifadesini seçili bırakınız. Tüm bu işlemler (eğer varsa) çalışmanızın diğer yazarları için de geçerlidir. Eğer çalışmanızın sadece bir yazarı varsa, "Author 2" ve "Author 3" kutucuklarını boş bırakınız.

11- Yazarın/yazarların bilgilerini girdikten sonra "Title" kısmına çalışmanızın başlığını ve "Abstract" kısmına ise özetinizi yerleştiriniz. İki kısım da yalnızca metinden oluşmalı ve HTML maddeleri içermemelidir. Sonrasında "Keywords" bölümüne, en az üç ve her satıra bir tane olmak üzere, çalışmanızın anahtar kelimelerini yazınız.

 

12- Aşağıda gördüğünüz "Topics" kısmından en fazla üç tane olmak kaydıyla çalışmanızın ilgili olduğu alanı/alanları seçip sonrasında başvurunuzun değerlendirilmesini istediğiniz sunum türünü/türlerini işaretleyiniz.

13- Son olarak sitemizin Özet Yazım Kuralları bölümünden ya da buradan indirebileceğiniz 34. UDK Özet Formu'nu kullanarak, yazdığınız bildiri özetinizi .doc ya da .docx dosya formatında olmak şartıyla bu kısma yükledikten sonra, "Submit" butonuna basınız. Gönderme işlemi biraz zaman alabildiğinden beklemeli ve butona iki kere basmamalısınız. 

14- Yukarıdaki bütün adımları başarıyla takip ettiyseniz ve gönderinize yönelik e-postanızı aldıysanız başvurunuz gerçekleşmiştir.